Reference

Titulek: Nefri Vložil: Sára Datum: 15.07.2016

S Kačkou trénuji téměř rok a jsem naprosto spokojená. Vždy mi vše vysvětlí, je trpělivá a má velké znalosti a zkušenosti.Při tréninku mi neříká jen co mám dělat, ale proč to mám dělat.Vždy ví, jak si poradit s případným problémem. S Nefri jsme udělaly společně velký kus práce, nikdy jsem si nemyslela, že jednou dokážeme to co teď. Jsem ráda, že je moje trenérka a těším se vždy na každý další trénink. Jako trenérku ji vřele doporučuji!!

Titulek: Wiki Vložil: René Datum: 27.06.2016

S Katkou pracujeme už několik let cca 4 roky, Svému staršímu valachovi už jsem dala důchod a min.rok v srpnu jsem si pořídila 3letou kobylu ČT, kobyla nic neuměla, chodila jako jelen, pracujeme na ní 3/4 roku, jednou týdně jízdárna, jinak chodíme ven. Trenink probíhá nenásilně, bez vyvazováků a podle věku a kondice koně, kobyla už se snaží jít na přilnutí sama. Neni z práce otravená a každou hodinu se zlepšuje a posouvá dál. Ted začínáme s kobylou trochu skákat, zatím jen z klusu a s odskokovkou. Byli jsme na prvnich hobby drezurních zavodech Z1, kam nas Katka dobře připravila a zajeli jsme to krásně. Katka mi i moc pomohla s přípravou mojí 2lete kobylky na výstavu - s výchovou a nakladáním. Den na výstave jsme si užili, kobyla se chovala vzorně a naložila se bez problémů, min.rok měla velké problémy se zavíráním ve vozíku, které jsme letos odstranili a mohli tak vyrazit bez nervů a užít si to. V práci s oběma budeme pokračovat a těším se na další tréninky :)

Titulek: Naše doporučení ;) Vložil: Týna a Quentin Datum: 15.06.2016

Na koních jsem vždy jezdila v jezdeckých oddílech pod rádoby trenéry a ke Kačce jsem se dostala, až u soukromníků za což jsem upřímně ráda, neb jezdím mladého a tvrdohlavého koně, kde se nesmí nic podcenit a obcházet. Na každém tréninku do poslední chvíle pilujeme všechny chyby a zlozvyky, které máme a v podstatě ihned vidíme rozdíl a posun dopředu. Líbí se mi, jak Kačka umí všechno vysvětlit a je ochotná řešit problémy i mimo trénink. Káťu za sebe určitě doporučuji, protože jí tato práce opravdu baví a díky tomu jí dělá dobře.

Titulek: Doporučuji!!! Vložil: Jitka Etheridge Datum: 18.05.2016

Před několika lety jsem se rozhodla, že začnu jezdit na koni. Navštěvovala jsem několik jízdaren, kde jsem se setkala s několika trenéry. Každý vedl výcvik na koni svým způsobem, ale nikdy mi nebylo pořádně jasné, jak mám koně ovládat a co po mě dotyčná osoba chce, natož pochopit, co chce kůň. Byla jsem z ježdění nervózní, ale bavilo mě to.
Asi před rokem jsem narazila na Katku, která mi jako první v klidu vysvětlovala, jak se kůň chová, proč děla to, co dělá a jak mám přirozeně sedět na koni, aniž by to bylo mě i koni nepříjemné. Začala jsem se uvolňovat a získávala jsem sebedůvěru a jistotu na koni. Sama ví a vycítí, co jezdec potřebuje. To samé platí i s koňmi.
Pokud hledáte příjemnou trenérku, od které očekáváte, že vám pomůže posunout vaše ježdění o skok dále, jste na té správné adrese.

Titulek: Katka prostě ví, co dělá. Umí mluvit s lidmi i koňmi. Vložil: Luci a Karolína (Kája) Kožnerovy Datum: 16.03.2016

Katka je skvělá trenérka koní a jízdy na koni. Vřele ji doporučuji všem, kteří se sami chtějí naučit jezdit. Vřele ji doporučuji všem rodičům. I všem dětem. Katka žije to, co říká. Miluje koně i lidi.
......................................
Moje dcera miluje koně. Začala s tím v 6 letech jako koníček (dle mého názoru vrtoch dítěte). Různě jezdila na poníku, chodila do kroužku. A pak jsme se přestěhovali do Zaječic a potkali Katku. Z moji "rozmařilé" dcerky se vedle Katky stala krásná mladá slečna, která nejen na koni hezky vypadá, ale umí s nimi i žít. Ano, je to o tom, že Karolínka se jezdit naučit chce a nebojí se ani práce s koňmi (čištění, krmení a vůbec všechny ty "nejezdící" věci). Ale Katka přesně ví, co dělá. Ví, co si může dovolit u dítěte. Ví, jak motivovat ji, jak motivovat koně. Ví, jak komunikovat s rodiči. Je na ni vidět to, jak miluje koně a má ráda lidi. Jsem o mnoho let starší než Katka, ale nevím, zda si někdy v nějaké oblasti budu tak jistá jako je ona v oblasti trénování jízdy na koni. Katko, jste opravdu dobrá. Přeji vám mnoho šťastných let s koňmi.

Titulek: Calvados - bojácný puberťák Vložil: Lucka J. Datum: 01.10.2015

Před pěti lety jsem si pořídila vlastní hříbátko s vidinou, že konečně budu mít koně do sportu, kterého si sama vychovám. Po úrazu při obyčejném skokovém tréninku, jsem ale se závoděním skončila a z hříbátka vyrostl ohromný nádherný valach, který potřeboval začít pořádně pracovat. Práci ze země jsme zvládli sami, ale na obsedání jsem se již necítila a tak jsem z nástěnky vzala inzerát, kde stálo "pomohu i s obsedáním mladých koní" a tím se Calvados dostal do Zaječic ke Kačence Bukovské. Začínal s tím, že sice uměl pracovat na lonži, věděl co je sedlo a uzdečka, ale stále byl ve stavu, že se dokázal leknout vlastního ocasu :) a ze všeho byl vyděšený. V tomto stavu nastoupil na výcvik v říjnu 2014 a v březnu 2015 jsem na něm již mohla bez problému a bezpečně vyjet na báječnou vyjížďku. Kačenka s ním udělala neuvěřitelný kus práce za poměrně krátkou dobu. Calvados je sice stále lekavý - to se asi nikdy nezmění :), ale i tak je poměrně spolehlivým partnerem na našich vyjížďkách. Jízdárenské práci se sice stále učí - ale jelikož se s ním už do sportu nepustím, tak tuto disciplínu trochu odkládáme a raději se projíždíme po lese :) Skvělé je, že i když jsem ho svěřila neznámému člověku, jen na základě inzerátu a pár referencí z webu, tak je stále prima kůň, jemný na hubu, krásně ovladatelný, nic není na sílu, ale vše funguje především na vzájemné komunikaci a to je (bohužel) v dnešním jezdeckém světě pořád poměrně vzácné - za to Kačence moc a moc děkuju a těším na další spolupráci s ní a mými koňmi.

Titulek: Výcvik Aniky Vložil: Anička Datum: 01.09.2015

Před rokem a půl jsme si koupili mladou klisnu, protože už mi začal být malý můj poník. Řekli jsme si, že si ji obsedneme sami, ale postupně nám začala přerůstat přes hlavu a byla trochu divočejší, než jsme chtěli, a tak maminka našla na internetu Katku, která se k nám na ni přijela podívat. Anika odjela do Zaječic hned týden nato. Potom jsme ji asi 14 dní neviděli a když jsme přijeli, tak jsem pro ni šla na pastvinu. Šla se mnou poslušně, žádné přetlačování a držení nakrátko, na které jsem byla zvyklá. Šla kus ode mě a neokousávala mě, neolizovala a ani nic podobného. Když jsme ji pak viděli v kruhovce, tak bylo krásné pozorovat, jak Katka s koňmi pracuje. Začala to učit i mě a tak jsem za chvíli pracovala s Anikou ze země já. Potom se začalo s obsedáním. Bohužel v tu dobu jsme odjeli na dovolenou a pak jsem jela na tábor, takže jsem Aniku neviděla celý měsíc. Mezitím na ní Katka jezdila krok, klus i cval. Když jsem se konečně vrátila, Katka řekla, že tentokrát půjdu na Aniku jezdit já. Dost mě to překvapilo. Chvíli jsme si s Anikou nerozuměly a trochu jsem jí na hřbetě překážela, ale pak nám to konečně vyšlo. Na konci prázdnin jsem na ní jela na první vyjížďku. Byla klidná a výborně jsme to zvládly. A hned další vyjížďku jsem jela první a vše bylo v klidu.
Katka je opravdu moc šikovná, dbá na to, aby se kůň cítil dobře a praktikuje ježdění bez jakéhokoliv silného tlaku. Hodně se věnuje práci ze země a pro každou věc má vysvětlení a uvede i příklad ze života. Jsem moc ráda, že zvládla Aniku obsednout i přes její drobné zranění a časté říje... Děkujeme moc!!!

Titulek: trénink s Kačkou Vložil: Kačka a Maasdam Datum: 08.06.2015

Jedno velké DÍKY patří Kačce, jelikož díky ní si uvědomuji jak skvělého koně vůbec mám! Katka mi otevřela v mnoha směrech oči a její tréninky mě naplňují energií. Konečně jsem našla někoho kdo i jako člověk je fajn a navíc pracuje s koňem jak ze země tak i ze sedla. Dbá na opravdu správný sed jezdce, uvolněnost a celkovou pohodu. Ježdění se najednou stává radost a ne stres. Ruku na srdce jsem dřevo a mám spoustu zlozvyků, ale i přes to je Kačka schopna mě jezdecky posunovat dál a co je důležité, že i můj kůň se jistě cítí a vypadá lépe, Za mě i za mého koně Kačku určo doporučuji.

Titulek: Výcvik Vložil: Lucka Datum: 04.05.2015

S Katkou jsem se poprvé setkala nějak v půlce ledna s cílem vylepšit své dosavadní schopnosti a posunout se dál. Už od prvního tréninku jsem si byla jistá, že jsem si trenéra vybrala skvěle. Katka je úžasná osoba, ve všem dokáže poradit, opravit chyby a vyšoupnout vás výš. Naučila mne jak správně jezdit sedem, jak dělat různé drezůrní cviky nebo jak být s koněm neustále v kontaktu aniž by vám udělal nějakou blbost (co si budeme povídat, nálady má každý) Katka má opravdu jeden z nejlepších stylů ježdění za tu dobu co jsem toho vystřídala a moc jí obdivuji. Ještě mě čeká spousta věcí které neumím, ale doufám že s Katkou to společně zvládneme! Těším se na další vaše tréninky a děkuju. :) 100% doporučuji hodinu s ní!!

Titulek: Katku jako trenérku doporučuji... Vložil: Soňa V. Datum: 28.04.2015

Na podzim 2013 odešel z tohoto světa můj milovaný valach. Bylo mi jasné, že bez koně už být nemůžu, a tak jsem si záhy pořídila křížence appaloosy Scofielda alias Kofíka. Nebyla to unáhlená koupě, Kofiho mi doporučila kamarádka jako koně vhodného pro moje potřeby. Před koupí jsem si ho samozřejmě vyzkoušela ze země i pod sedlem – Kofík se od mého koňského nebožtíka vzhledem i povahou naprosto odlišoval, což jsem zpočátku považovala za velké plus (aspoň mi ho nebude neustále připomínat, že…). Bohužel se ale záhy ukázalo, že s mladým, citlivým, inteligentním a zároveň velmi sebevědomým koněm neumím pracovat – Kofík mě nerespektoval a často míval na věci jiný názor (samozřejmě odlišný od toho mého…). Můj nebožtík také nebyl ideální, ale na rozdíl od Kofíka se mnou NIKDY „nediskutoval“ o tom, jestli budeme něco dělat, nebo nebudeme… Kofíkova neochota se podřídit a respektovat mé pokyny pro mě byla zcela nová zkušenost – s takovým koněm jsem se ještě nesetkala a vůbec netušila, jak na něj. Takže mi Kofík začal postupně přerůstat přes hlavu a bylo zřejmé, že bez pomoci zkušenějšího a hlavně citlivého člověka skončí náš vztah fyzickou či psychickou újmou na jedné či obou stranách…

Po několika více či méně úspěšných pokusech takového člověka najít jsem narazila na Katku Bukovskou, u níž jsem zpočátku ocenila zejména fakt, že působí v Zaječicích, což není od naší stáje daleko, a že je ochotná k nám dojíždět. A spolupráce brzy přinesla výsledky – ne že by se všechny problémy nějakým kouzlem rázem vyřešily, ale postupnou prací s Katkou, Kofíkem i se sebou začínám Kofimu víc rozumět – a on to kupodivu oceňuje:-) Katko, díky, doufám, že to takhle půjde dál a že nám pomůžeš i s Czandorem.

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

TOPlist