Reference

Titulek: Splněný dětský sen Vložil: Eva a Vítr Datum: 19.09.2016

Vzpomínám na své dětství...pražská jízdárna, okopaní provozní koníci s vyplechovanou hubou, ustájení na štontech, výcviková lekce pod vedením "trenérů", kteří neustále křičí: "Drž se kolenama! Pobízej! neflákej se!"
I přes to, že s námi dětmi v oddíle zacházeli jako s pracovní silou, která se občas také chce svézt, láska ke koním mi zůstala. A začal se rodit sen. Jednou budu mít svého vlastního koníčka a budu s ním dělat radost dětem a všem, kteří o to budou stát.
V totalitní době bylo soukromých majitelů koní jako šafránu. Vidina vlastního koně byla v nedohlednu. Plynul čas a sen sílí, dostává přesnější rysy, nastává čas hledat koňského parťáka pro život. Rok hledání a najednou je tu On. Srdcovka, láska na první pohled, pocit, dotek. Ryzáček Vítr, zatím neobsedlý koníček z pastvin. Zvědavý, vstřícný.
Děkuji osudu, že nás 2 a Kačku svedl dohromady. Kačence se dostáváme do tréninku, mladý koník a majitelka odchovaná jezdeckým oddílem. Ne vždy vše šlo tak, jak si všechny strany představovaly, někdy to vypadalo, že to nebude ten pravý koník pro mé představy. Byly i chvíle, kdy jsem ronila slzy a říkala si, že to asi nepůjde. ALE naprosto profesionální přístup mění myšlení, přístup, pohled na práci s koňmi. Z Větra se během roku stává jezdecký kůň, postupně si zvyká na nové situace.
Kačko, jsem vděčná, že jsem tě potkala, moc oceňuji tvůj přístup, optimismus, profesionalitu a víru v koně i jejich "lidi". Vážím si toho, že dokážeš říct pravdu, která někdy nepodobá tomu, co chce člověk slyšet. Ale o to víc nutí k zamyšlení. Vítr je díky tobě koníček do nepohody, zvládá na jedničku s hvězdičkou dětské dny, přepravu, výlety. Věří lidem a snaží se jim vyhovět. A Tobě vzkazuje:
"Milá spravedlivá teto, díky, žes to se mnou vydržela, i když někdy jsem byl do větru. Za to teď už vím, že ani vrtulník nestojí za to, abych se přestal v klidu pást. Kamiony, autobusy, vlaky, to jsou kámoši, u kterých dostanu i mňamku. A to všechno díky tvé výchově, že Bubáci jsou jen výtvorem bohaté koňské fantazie a u paničky nekoušou.
Přijeď se na mě podívat, už nejsem tlustej a zase jsem vyrost´.
A MÁM TĚ RÁD!
Viki

Titulek: Nefri Vložil: Sára Datum: 15.07.2016

S Kačkou trénuji téměř rok a jsem naprosto spokojená. Vždy mi vše vysvětlí, je trpělivá a má velké znalosti a zkušenosti.Při tréninku mi neříká jen co mám dělat, ale proč to mám dělat.Vždy ví, jak si poradit s případným problémem. S Nefri jsme udělaly společně velký kus práce, nikdy jsem si nemyslela, že jednou dokážeme to co teď. Jsem ráda, že je moje trenérka a těším se vždy na každý další trénink. Jako trenérku ji vřele doporučuji!!

Titulek: Wiki Vložil: René Datum: 27.06.2016

S Katkou pracujeme už několik let cca 4 roky, Svému staršímu valachovi už jsem dala důchod a min.rok v srpnu jsem si pořídila 3letou kobylu ČT, kobyla nic neuměla, chodila jako jelen, pracujeme na ní 3/4 roku, jednou týdně jízdárna, jinak chodíme ven. Trenink probíhá nenásilně, bez vyvazováků a podle věku a kondice koně, kobyla už se snaží jít na přilnutí sama. Neni z práce otravená a každou hodinu se zlepšuje a posouvá dál. Ted začínáme s kobylou trochu skákat, zatím jen z klusu a s odskokovkou. Byli jsme na prvnich hobby drezurních zavodech Z1, kam nas Katka dobře připravila a zajeli jsme to krásně. Katka mi i moc pomohla s přípravou mojí 2lete kobylky na výstavu - s výchovou a nakladáním. Den na výstave jsme si užili, kobyla se chovala vzorně a naložila se bez problémů, min.rok měla velké problémy se zavíráním ve vozíku, které jsme letos odstranili a mohli tak vyrazit bez nervů a užít si to. V práci s oběma budeme pokračovat a těším se na další tréninky :)

Titulek: Naše doporučení ;) Vložil: Týna a Quentin Datum: 15.06.2016

Na koních jsem vždy jezdila v jezdeckých oddílech pod rádoby trenéry a ke Kačce jsem se dostala, až u soukromníků za což jsem upřímně ráda, neb jezdím mladého a tvrdohlavého koně, kde se nesmí nic podcenit a obcházet. Na každém tréninku do poslední chvíle pilujeme všechny chyby a zlozvyky, které máme a v podstatě ihned vidíme rozdíl a posun dopředu. Líbí se mi, jak Kačka umí všechno vysvětlit a je ochotná řešit problémy i mimo trénink. Káťu za sebe určitě doporučuji, protože jí tato práce opravdu baví a díky tomu jí dělá dobře.

Titulek: Doporučuji!!! Vložil: Jitka Etheridge Datum: 18.05.2016

Před několika lety jsem se rozhodla, že začnu jezdit na koni. Navštěvovala jsem několik jízdaren, kde jsem se setkala s několika trenéry. Každý vedl výcvik na koni svým způsobem, ale nikdy mi nebylo pořádně jasné, jak mám koně ovládat a co po mě dotyčná osoba chce, natož pochopit, co chce kůň. Byla jsem z ježdění nervózní, ale bavilo mě to.
Asi před rokem jsem narazila na Katku, která mi jako první v klidu vysvětlovala, jak se kůň chová, proč děla to, co dělá a jak mám přirozeně sedět na koni, aniž by to bylo mě i koni nepříjemné. Začala jsem se uvolňovat a získávala jsem sebedůvěru a jistotu na koni. Sama ví a vycítí, co jezdec potřebuje. To samé platí i s koňmi.
Pokud hledáte příjemnou trenérku, od které očekáváte, že vám pomůže posunout vaše ježdění o skok dále, jste na té správné adrese.

Titulek: Katka prostě ví, co dělá. Umí mluvit s lidmi i koňmi. Vložil: Luci a Karolína (Kája) Kožnerovy Datum: 16.03.2016

Katka je skvělá trenérka koní a jízdy na koni. Vřele ji doporučuji všem, kteří se sami chtějí naučit jezdit. Vřele ji doporučuji všem rodičům. I všem dětem. Katka žije to, co říká. Miluje koně i lidi.
......................................
Moje dcera miluje koně. Začala s tím v 6 letech jako koníček (dle mého názoru vrtoch dítěte). Různě jezdila na poníku, chodila do kroužku. A pak jsme se přestěhovali do Zaječic a potkali Katku. Z moji "rozmařilé" dcerky se vedle Katky stala krásná mladá slečna, která nejen na koni hezky vypadá, ale umí s nimi i žít. Ano, je to o tom, že Karolínka se jezdit naučit chce a nebojí se ani práce s koňmi (čištění, krmení a vůbec všechny ty "nejezdící" věci). Ale Katka přesně ví, co dělá. Ví, co si může dovolit u dítěte. Ví, jak motivovat ji, jak motivovat koně. Ví, jak komunikovat s rodiči. Je na ni vidět to, jak miluje koně a má ráda lidi. Jsem o mnoho let starší než Katka, ale nevím, zda si někdy v nějaké oblasti budu tak jistá jako je ona v oblasti trénování jízdy na koni. Katko, jste opravdu dobrá. Přeji vám mnoho šťastných let s koňmi.

Titulek: Calvados - bojácný puberťák Vložil: Lucka J. Datum: 01.10.2015

Před pěti lety jsem si pořídila vlastní hříbátko s vidinou, že konečně budu mít koně do sportu, kterého si sama vychovám. Po úrazu při obyčejném skokovém tréninku, jsem ale se závoděním skončila a z hříbátka vyrostl ohromný nádherný valach, který potřeboval začít pořádně pracovat. Práci ze země jsme zvládli sami, ale na obsedání jsem se již necítila a tak jsem z nástěnky vzala inzerát, kde stálo "pomohu i s obsedáním mladých koní" a tím se Calvados dostal do Zaječic ke Kačence Bukovské. Začínal s tím, že sice uměl pracovat na lonži, věděl co je sedlo a uzdečka, ale stále byl ve stavu, že se dokázal leknout vlastního ocasu :) a ze všeho byl vyděšený. V tomto stavu nastoupil na výcvik v říjnu 2014 a v březnu 2015 jsem na něm již mohla bez problému a bezpečně vyjet na báječnou vyjížďku. Kačenka s ním udělala neuvěřitelný kus práce za poměrně krátkou dobu. Calvados je sice stále lekavý - to se asi nikdy nezmění :), ale i tak je poměrně spolehlivým partnerem na našich vyjížďkách. Jízdárenské práci se sice stále učí - ale jelikož se s ním už do sportu nepustím, tak tuto disciplínu trochu odkládáme a raději se projíždíme po lese :) Skvělé je, že i když jsem ho svěřila neznámému člověku, jen na základě inzerátu a pár referencí z webu, tak je stále prima kůň, jemný na hubu, krásně ovladatelný, nic není na sílu, ale vše funguje především na vzájemné komunikaci a to je (bohužel) v dnešním jezdeckém světě pořád poměrně vzácné - za to Kačence moc a moc děkuju a těším na další spolupráci s ní a mými koňmi.

Titulek: Výcvik Aniky Vložil: Anička Datum: 01.09.2015

Před rokem a půl jsme si koupili mladou klisnu, protože už mi začal být malý můj poník. Řekli jsme si, že si ji obsedneme sami, ale postupně nám začala přerůstat přes hlavu a byla trochu divočejší, než jsme chtěli, a tak maminka našla na internetu Katku, která se k nám na ni přijela podívat. Anika odjela do Zaječic hned týden nato. Potom jsme ji asi 14 dní neviděli a když jsme přijeli, tak jsem pro ni šla na pastvinu. Šla se mnou poslušně, žádné přetlačování a držení nakrátko, na které jsem byla zvyklá. Šla kus ode mě a neokousávala mě, neolizovala a ani nic podobného. Když jsme ji pak viděli v kruhovce, tak bylo krásné pozorovat, jak Katka s koňmi pracuje. Začala to učit i mě a tak jsem za chvíli pracovala s Anikou ze země já. Potom se začalo s obsedáním. Bohužel v tu dobu jsme odjeli na dovolenou a pak jsem jela na tábor, takže jsem Aniku neviděla celý měsíc. Mezitím na ní Katka jezdila krok, klus i cval. Když jsem se konečně vrátila, Katka řekla, že tentokrát půjdu na Aniku jezdit já. Dost mě to překvapilo. Chvíli jsme si s Anikou nerozuměly a trochu jsem jí na hřbetě překážela, ale pak nám to konečně vyšlo. Na konci prázdnin jsem na ní jela na první vyjížďku. Byla klidná a výborně jsme to zvládly. A hned další vyjížďku jsem jela první a vše bylo v klidu.
Katka je opravdu moc šikovná, dbá na to, aby se kůň cítil dobře a praktikuje ježdění bez jakéhokoliv silného tlaku. Hodně se věnuje práci ze země a pro každou věc má vysvětlení a uvede i příklad ze života. Jsem moc ráda, že zvládla Aniku obsednout i přes její drobné zranění a časté říje... Děkujeme moc!!!

Titulek: trénink s Kačkou Vložil: Kačka a Maasdam Datum: 08.06.2015

Jedno velké DÍKY patří Kačce, jelikož díky ní si uvědomuji jak skvělého koně vůbec mám! Katka mi otevřela v mnoha směrech oči a její tréninky mě naplňují energií. Konečně jsem našla někoho kdo i jako člověk je fajn a navíc pracuje s koňem jak ze země tak i ze sedla. Dbá na opravdu správný sed jezdce, uvolněnost a celkovou pohodu. Ježdění se najednou stává radost a ne stres. Ruku na srdce jsem dřevo a mám spoustu zlozvyků, ale i přes to je Kačka schopna mě jezdecky posunovat dál a co je důležité, že i můj kůň se jistě cítí a vypadá lépe, Za mě i za mého koně Kačku určo doporučuji.

Titulek: Výcvik Vložil: Lucka Datum: 04.05.2015

S Katkou jsem se poprvé setkala nějak v půlce ledna s cílem vylepšit své dosavadní schopnosti a posunout se dál. Už od prvního tréninku jsem si byla jistá, že jsem si trenéra vybrala skvěle. Katka je úžasná osoba, ve všem dokáže poradit, opravit chyby a vyšoupnout vás výš. Naučila mne jak správně jezdit sedem, jak dělat různé drezůrní cviky nebo jak být s koněm neustále v kontaktu aniž by vám udělal nějakou blbost (co si budeme povídat, nálady má každý) Katka má opravdu jeden z nejlepších stylů ježdění za tu dobu co jsem toho vystřídala a moc jí obdivuji. Ještě mě čeká spousta věcí které neumím, ale doufám že s Katkou to společně zvládneme! Těším se na další vaše tréninky a děkuju. :) 100% doporučuji hodinu s ní!!

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

TOPlist